48_20240522_100806.jpg

Juniorky U19 vybojovaly ligu i pro příští rok

"Konec dobrý, všechno dobré" tak by se asi dala letos shrnout sezóna juniorek v lize U19. Díky vítězství v posledním utkání sezóny s Brandýsem a prohře Počernic se podařilo udržet ligu i pro příští rok a tím se vyhnout ošemetné kvalifikaci pro příští sezónu.

Sezónu týmu U19 pro nás zhodnotil Ivo Rizák, trenér týmu dívek U19: "K sezóně bych řekl, že to byla jednak opět velká zábava, ale na druhou stranu určitě nejtěžší a nejnáročnější sezóna, kterou jsme jako tým zažili. Celý rok jsme se potýkali se zraněními a nemocemi. Další děvčata maturovala a to vše se odráželo jak v zápasech, kdy jsme nebyli nekompletní, tak hlavně v tréninku. Tréninky kdy nás bylo 10 a víc by se daly spočítat na prstech jedné ruky." 

"Na druhou stranu se nám podařilo zařadit do kádru i nové hráčky jak z Pelhřimova tak i z Jihlavy a Sparty Praha. Tímto bych chtěl Kristíně, Ádě, Míše, Viky, jejich rodičům a, u hostujících hráček, i klubům poděkovat za spolupráci. Určitě to neměly jednoduché, ale obrovsky nám pomohly. Každopádně základní cíl, který si každý rok před sezónou dáváme, se nám 100% povedl splnit. Holky se opět během roku zlepšily jak v individuálních činnostech tak i ve hře 5na5.Nabraly hodně zkušeností a i když občas bojovaly se zraněním, zdravím či psychikou tak opět udělaly obrovský posun jak v basketbale tak i v životě."

"Příští rok většinu holek čeká poslední sezóna v mládežnický kategoriích. Já doufám, že si ji užijí a měl bych jedno přání (a určitě i všechny holky), aby se nám po dlouhé zdravotní odmlce vrátila naše kapitánka Barča," dodal na závěr Ivoš.