Informace o klubu

4_20230817_093039.jpg

O klubu


BK Pelhřimov je tradiční basketbalovou baštou v JČ. Ano v JČ – ačkoliv dle územního uspořádání spadá Pelhřimov pod Vysočinu, basketbalově od svého založení hrajeme soutěže oblastního přeboru JČ. V minulých letech se zde hráli utkání národních lig v mužské i ženské kategorii. Aktuálně družstva dospělých hrají Oblastní přebor Jižních Čech. Celorepublikovou soutěž hrají v letošním roce junioři U19 a žáci U14.

Nově v letošní sezóně ve spolupráci GBA Jindřichův Hradec hrajeme 1. ligu mužů.

BK SOJKY Pelhřimov prochází v současné době „obrozující „ kůrou se zaměřením jak na chlapecký tak i na dívčí basketbal. Aktuálně hrajeme soutěže mužských týmů U11, U12, U 13, U14, U15, U19 a máme 2 mužstva v kategorii dospělých. V ženských soutěžích se objevujeme s družstvy kategorie U11, U13, U15 a 1 družstvo hraje kategorii dospělých. Již dlouho se cíleně věnujeme práci s mládeží, naše tréninkové metody jsou zaměřeny především na rozvoj přirozené pohybové všestrannosti a navazující basketbalové dovednosti. Děti prakticky hned od začátku hrají zápasy a podporujeme v nich radost ze hry a přirozenou soutěživost.

Především se ale snažíme vytvořit skutečný tým, kde každý hráč má svoji úlohu a místo, bez ohledu na to, kolik toho z basketbalové abecedy zvládá. S naším týmem aktivně žijí i rodiče – pořádáme řadu společných akcí – vánoční besídka, zakončení sezony, setkání během letního soustředění apod.