37_20240307_221257.jpg

Ženy ukončily sezónu předčasně

Dlouhodobá zranění ale i mateřské nebo studijní povinnosti stály za nelehkým rozhodnutím týmu žen o předčasném ukončení sezóny. Z první části sezóny si ale odnášejí spoustu zkušeností, které jistě zúročí v sezóně následující.

První část sezóny pro nás zhodnotila Nikola Soukupová: Po loňském úspěchu ve Středočeské basketbalové lize jsme se rozhodly využít možnost přihlásit 2.ligu, tedy třetí nejvyšší soutěž v ženském basketbale. Vzhledem k tomu, že jsme se ve středočeské lize potkávaly celou sezónu s B týmy účastníků 2.ligy, předpokládaly jsme, že mezi krajskou ligou a 2.ligou nebudou takové výkonnostní rozdíly. Opak byl pravdou. Hned v prvních dvou kolech se ukázalo, že 2.liga je kvalitativně na úplně jiné úrovni než krajská liga. V prvním zápase, který jsme odehrály doma, nám soupeřky z Mladé Boleslavy daly přes 100 bodů, což nás ovšem neodradilo a do druhého zápasu jsme šly s nadějí, že to bude lepší. Nebylo. Trutnov „B“ na pelhřimovskou palubovku přivezl tým složený z hráček juniorské extraligy a hráček ŽBL, a tak byla druhá prohra sezóny na světě. 

Los soutěže nebyl úplně optimální, protože prvních 6 kol se hrálo na domácí palubovce. V rámci dalšího hracího víkendu dorazily dva týmy z Ostravy a u obou by se dalo říct, že byly k vidění vyrovnané zápasy. Zvládnutí vyrovnané koncovky bylo to, čím jsme se v krajské lize pyšnily, když většinu vyrovnaných zápasů jsme dokázaly minulou sezónu v poslední čtvrtině zlomit na svou stranu. S týmy z Ostravy se to však nepovedlo a po velmi slušných výkonech se ukázala zkušenost soupeřek a oba zápasy skončily prohrou.

Poslední víkend, který se měl hrát v roce 2023 na domácí palubovce sliboval vyrovnaná utkání, když jsme se měly setkat s třetím nejhorším týmem, co do počtu výher v soutěži. Sobotní zápas proti Podolí byl vyrovnaný a dle názoru většiny hráček to byl nejlépe odehraný zápas v soutěži, ovšem opět nebyla zvládnutá koncovka a my jsme si připsaly pátou prohru v řadě. Do nedělního zápasu se Žďárem jsme šly pod mírným tlakem, který jsme si na sebe vytvořily samy, když jsme si řekly, že Žďár je soupeř, kterého máme na to porazit. Ani teď zpětně nejsme schopné říct, co se ten zápas stalo, ale rozhodně to byl jeden z nejhorších zápasu tohohle týmu napříč soutěžemi. Prohra se Žďárem byla vysoká a nálada v týmu mírně ponurá i z důvodu, že se začala projevovat drobná, ale i dlouhodobá zranění některých hráček. 

Když jsme koncem roku měly poprvé vyjet na palubovku soupeřek zbylo nás 7 a jeden zápas jsme byly nuceny přeložit. Nakonec 8 statečných jelo odehrát alespoň sobotní zápas na palubovku Brandýsu, který je aspirantem na postup do 1.ligy. V Brandýse jsme nepodaly vůbec špatný výkon, ale na výhru to bohužel nestačilo. Do konce roku 2023 zbýval poslední zápas na palubovce předposledního Kolína. Poslední jsme byly my. Počet proher nás netrápil tak, jako situace s počtem zdravých hráček. Do Kolína nás sice odjelo 8, ale nebyly jsme 100% zdravé, což se podepsalo na našem výkonu. 

Prohraný zápas v Kolíně byl pomyslnou poslední kapkou, která nás donutila přemýšlet, zda jsme schopné sezónu dohrát nebo ne. Druhá liga bohužel není soutěž, která by se dala hrát v 8 lidech a s jedním tréninkem týdně. Z důvodu léčení dlouhodobých zranění, ale i plnění si mateřských povinností některých hráček, jsme byly nuceny v půlce sezóny ze soutěže odstoupit. Zkušenosti, které jsme získaly jsou velmi cenné a věříme, že se nám jádro týmu povede udržet a v příští sezóně je zúročíme zpět v krajské lize. Děkujeme za podporu klubu, fanouškům a všem, kteří nás na domácí palubovce podporovali i při vysokých prohrách. Příští sezónu se vrátíme silnější, ale v krajské lize.