22_20231116_174733.jpg

U15 kluci: po prvních šesti kolech jsme na prvním místě tabulky a chceme, aby to tak zůstalo

Po neúspěšné kvalifikaci o celostátní ligu u15 prošel náš tým proměnou. Tým opustili tři kluci z Jindřichova Hradce a pro ostatní to znamená více herního času i zodpovědnosti za hru týmu. Po šesti odehraných kolech je náš tým na prvním místě tabulky s bilancí 5-1 a naším cílem je, aby to tak zůstalo po celou letošní sezónu. Snažíme se hrát rychlý basketbal založený na agresivní obraně. Někdy se to daří více, někdy méně, ale je to směr, kterým bychom se chtěli posouvat. Na tři otázky nám odpověděl kapitán týmu Lukáš Vaněk.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny? 

Zatím se nám daří vyhrávat, ale pořád nás mrzí zbytečná prohra s Jihlavou. Musíme zapracovat na větší agresivitě a víc běhat.

Jaké jsou cíle a očekávání pro tuto sezónu?

Jsme na 1.místě v tabulce a chceme si ho udržet. Cílem je zlepšovat se s každým dalším zápasem a hrát pěkný týmový basket. Při zápasech se musíme víc držet našeho herního konceptu a strategie, což se nám ne vždy daří. 

Jak se tým vyrovnal s odchodem posil z Jindřichova Hradce?

Je nám líto, že jsme se nedostali do ligy a kluci z J. H. museli odejít, sedli jsme si herně i lidsky. Je to znát na hře, ale museli jsme se s tím poprat. Donutilo nás to všechny pořádně zabrat.