29_20240105_145145.jpg

U14 dívky: Bronzové medaile z vánočního turnaje

Družstvo dívek U14 se o vánocích zúčastnilo mezinárodního turnaje v Plzni a po bojovném výkonu a skvělé hře se děvčata umístila na krásném 3.místě. Gratulujeme!

Průběh turnaje pro nás zhodnotily hráčky Kačka Tomíšková a Emma Smeets:

Dne 28.12. 2023 jsme se vydaly na Vánoční turnaj do Plzně. První zápas jsme hrály proti Litoměřicím. Jelikož jsme byly rozespalé z autobusu, zmatené a nebojovaly o míč, tento zápas jsme prohrály. Do následujících dvou zápasů proti německým týmům Langen a Hofheim jsme se poučily z předchozích chyb a nastoupily s úplně jinou bojovností. Oba zápasy jsme vyhrály.

Druhý den nás čekal těžký zápas proti německému týmu Hessen. Do zápasu jsme nastoupili se strachem, že prohrajeme a tak jsme dělaly zbytečné chyby. Soupeřky měly výškovou převahu a velmi dobrou obranu, přes kterou jsme se v útoku nedokázaly prosadit. To pro nás bohužel znamenalo prohru 12:50.

Poslední den turnaje pro nás byl nejdůležitější, protože jsme věděly, že jestli si chceme domů odvézt bronzovou medaili musíme oba dva zápasy vyhrát. Do prvního zápasu proti Mnichovu jsme nastoupily z bojovnou náladou. Díky naší aktivní obraně a zdvojování jsme získaly spoustu míčů i když se to někdy neobešlo bez faulu. Docela se nám dařilo i v útoku a nakonec jsme zápas vyhrály 33:16

Poslední zápas proti Zlínu jsme věděli, že musíme za každou cenu vyhrát. Ze začátku jsme se bály, ale ve druhé polovině zápasu jsme se vzpamatovaly a i přes zranění jedné z našich hráček jsme zápas dotáhly do vítězného konce 32:19.

Ubytování na intru bylo v pořádku, až na nevhodné chování ostravských děvčat. Jídlo bylo také docela dobré. Turnaj se nám všem velice líbil a příští rok bychom rády jely znovu.