40_20240322_120133.jpg

Starší přípravka se chystá na další přátelské utkání

Děti ze druhých a třetích tříd doplněné o tři šikovné prvňáčky vytvořily vloni v září samostatný tým, který se začal pomalu seznamovat se základy basketbalu a to nejen na tréninku, ale i prostřednictvím přátelských zápasů.

Starší přípravka má tréninky 3x týdně, z nichž alespoň dva by měly děti absolvovat, pokud nejsou nemocné. Děti se zde učí základním pohybovým dovednostem a dělají první kroky v basketbalové abecedě. Vzhledem k tomu, že věkově je tato skupina jako U9, není pro ní žádná dlouhodobá soutěž, a proto se vedení družstva snaží sjednávat přátelské zápasy se stejně starými dětmi ze sousedství. "Navázali jsme na velmi přátelské vztahy s Jihlavou a Táborem, s nimiž jsme dosud odehráli 4 přátelské zápasy  a musím děti pochválit, protože jsme všechny zápasy vyhráli," řekl nám jeden z trenérů tohoto družstva František Pětník.  Na další takový zápas se chystá družstvo starší přípravky v neděli 24.března do Tábora. 

Dále se družstvo zúčastnilo nadregionálního turnaje U10 (dětí o rok starších) v Brně a ani tam přes tři porážky neudělalo ostudu, protože sehrálo poměrně vyrovnané zápasy s Blanskem a Kyjovem.  Pro pelhřimovské družstvo to byly  první zápasy v životě, zatímco pro soupeře jen další zápasy mimo oblastní přebor, a proto jsem rádi, že se děti lepšího soupeře nezalekly a zápas si užily. 

"Začátkem dubna se chystáme na druhý takový turnaj do Třebíče, kde sehrajeme zápasy s Dobřany, V. Meziříčím a domácí Třebíčí. Děti se na zápasy vždy moc těší a odváží si z nich spoustu pěkných zážitků. Přípravka bude trénovat do června a po prázdninách se zapojí do nějaké dlouhodobé soutěže. Děti za starší přípravky jsou moc šikovné a my bychom byli rádi, kdyby se tým rozšířil o další šikovné holky a kluky ročníků 2015 a 2016, "doplnil František Pětník.