41_20240403_115908.jpg

Sojky na velikonočních turnajích

Hned tři pelhřimovské týmy se v průběhu velikonočních svátků zúčastnily mezinárodních turnajů. Děvčata U14 odehrála turnaj v Klatovech a kluci U14 a U15 si zahráli na turnaji Easter Euro Basket v Praze.

Kluci U15 - EURO EASTER CUP Praha

"Turnaj jsme pojali jako přípravu na kvalifikaci o ligu U17," hodnotí turnaj trenér Tomáš Severa. "Ve skupině jsme se postupně utkali s celky z USA,Slovenska, Lotyšska a z českého Varnsdorfu. Tuto fázi jsme zakončili s bilancí 2 výhry a dvě porážky. Výborná obrana v zápase s pozdějším vítězem turnaje z Lotyšska a prohra "pouze" o 20 bodů námzajistila nejlepší celkové skóre a druhé místo ve skupině. V posledním zápase turnaje jsme změřili sílys brněnským týmem ze Žabovřesk. V napínavém utkání jsme se průběžně střídali ve vedení, ale v koncovce jsme soupeře přetlačili a brali tak bronzové medaile." Klukům velká gratulace!

Děvčata U14 - VELIKONOČNÍ TURNAJ Klatovy

Děvčata U14 se zúčastnily velikonočního turnaje v Klatovech. "Po smolné prohře v prvním utkání s HB Basket, výhrách s družstvy Klatov a Berouna a prohře s jedním z favoritů na medaili s Hessenem, jsme skončily na 3. místě ve skupině," popisuje průběh základní skupiny trenérka Jarka Jirsová. V sobotním večerním utkání se děvčatům podařilo zvítězit nad družstvem ze Žiliny ale nedělní zápas se Sokolovem bohužel skončil prohrou a znamenal 6. místo v turnaji.  "Společně jsme si turnaj moc užily, děvčata nasbírala cenné zkušenosti a budeme se těšit zase za rok," zhodnotila trenérka Jarka. 

  • Pelhřimov-HB Basket 37:49
  • Pelhřimov-Klatovy 73:12
  • Pelhřimov-Beroun 43:20
  • Pelhřimov-Hessen 18:64
  • Pelhřimov-Žilina 48:35
  • Pelhřimov-Sokolov 35:45


Kluci U14 - EURO EASTER CUP Praha

Trenérka týmu Helča Kučerová zhodnotila turnaj v Praze: "Ve skupině jsme sehráli jedno utkání proti českému týmu a čtyři utkání proti mužstvům z Litvy, Lotyšska, Maďarska a Slovinska. Všechna družstva byla v průměru o dost vyšší, a i když kluci bojovali, ve skupině jsme skončili poslední. V zápase o konečné umístění jsme se utkali s mužstvem z Litvy a po bojovném výkonu jsme zápas vyhráli a na turnaji obsadili 11. místo. Kluci si turnaj užili, zašli do kina a fandili klukům U15 při jejich zapasech. Také zjistili, že je potřeba trénovat silovější a jednodušší nájezdy do koše a přitvrdit v obraně. Chtěla bych je pochválit za to, že i když jsme prohrávali, nepřestali bojovat o každý míč až do konce zápasu. Skvělá práce kluci!"