33_20240214_095146.jpg

Seminář pro mladé rozhodčí v Pelhřimově

Celkem 34 mladých rozhodčí se zúčastnilo semináře v Pelhřimově , kde si navíc v rámci praktické části proti sobě zahrály výběry družstev Jižních Čech a Vysočiny, které se připravují na LODM.

Modelová utkání  sehrála jak družstva chlapců, tak družstva dívek a jak se týmům Vysočiny dařilo nám prozradili trenéři: 

Jana Řezníčková (trenérka dívek): " Dne 3.2.2024 se ve sportovní hale v Pelhřimově odehrála dvě přípravná utkání na LODM 2024 - výběr kraje Vysočina vs výběr Jižních Čech. Širšího výběru se zúčastnila i čtveřice hráček Bk Sojky Pelhřimov: Lucie Řezníčková, Tereza Hrdová, Vanesa Michalová, Kristýna Rutschová. Pro zranění se zápasů nezúčastnila Lucka s Kiki. Příležitost dostaly všechny hráčky, ale při hře byla vidět nesehranost a nervozita. Zápasy nám ukázaly silné i slabé stránky, na kterých musíme ještě zapracovat. Obě utkání hodnotím pozitivně. Pelhřimovským Sojkám přeji mnoho sportovních úspěchů."

Tomáš Severa (trenér kluků): "  V sobotu jsme sehráli 1. ostré utkání v rámci přípravy na letní olympijské hry mládeže. Utkání bylo pojato jako nominační a šanci se ukázat dostalo všech 15 hráčů. Byla to příležitost, vyzkoušet si různé sestavy a jak spolu jednotliví hráči fungují. Na našem soupeři bylo vidět, že ve stejné sestavě hraje již delší dobu a jeho hra tak byla lépe organizovaná. Bez ohledu na výsledek hodnotím přípravu kladně."

https://cbf.cz.basketball/pade...