Příprava dívek U14 na novou sezónu

Dívky kategorie U14 zahájila přípravu na novou sezónu několikadenním soustředěním v Pacově a poté se zúčastnila turnaje v Kladně.

Na turnaji v Kladně bojovalo 8 týmů rozdělených do dvou skupin a výkon družstva zhodnotila jedna z trenérek Jarka Jirsová:

" Turnaj jsme v pátek zahájily vítězstvím nad M. Boleslaví 47:10. V sobotním odpoledni jsme se utkaly s pozdějším vítězem celého turnaje družstvem DBaK, po výborném prvním poločase, kdy jsme vedly o 1 bod, se nám přestalo v druhé půlce dařit a po zbytečných chybách jsme podlehly 36:23. V podvečer nás čekal zápas s Benešovem o 2. místo v tabulce a případný boj o medaile. Po horším začátku, kdy jsme v poločase byly -9 bodů, jsme se dokázaly hecnout a po 3. čtvrtině jsme vedly o 1 bod, poslední čtvrtka byl velký boj o každý míč a koš, bohužel na konci zápasu byl šťastnější soupeř, který nakonec získal bronzové medaile, o 3 body."

"V nedělním zápase o 5. místo jsme podlehly družstvu K. Varů 33:24, kde byla patrná jasná výšková převaha soupeřek. S výkonem družstva jsme maximálně spokojení. Všechna utkání byla vyrovnaná, děvčata i vyzkoušela vyrovnané koncovky zápasů, hru pod tlakem."

Děvčata kategorie U14 si v letošní sezóně vyzkouší poprvé žákovskou ligu a první zápas odehrají na domácí palubovce 26.9. od 17:00 proti družstvu Žabiny B. Držíme palce do prvního zápasu i celé nadcházející sezóny!