9_20230905_084846.jpg

Michael Prokýšek v reprezentaci U16

Nejmladším reprezentantem, který je naším odchovancem a ještě nedávno bojoval v našem dresu je Michael Prokýšek. Míša je skoro dva metry vysoký hráč, který se nebojí uvolnit pod košem, ale ani vystřelit za tři body. Ze Sojek odešel hrát do Jihlavy, kde hájil barvy BC Vysočina Jihlava. Jak Míša hodnotí své první zkušenosti v reprezentaci a kam povedou jeho další kroky jsme se ho zeptali v krátkém rozhovoru!

Míšo, nedávno jsi se vrátil z ME U16 z rumunské Piesti. Jak se ti na turnaji líbilo a jak ho celkově hodnotíš?

Na turnaji se mi líbilo, a i se mi hrálo dobře, ale v konečném umístění si myslím, že mohl turnaj dopadnout určitě lépe.

Po úspěšné základní skupině, kde jste padli pouze jedenkrát, přišlo play-off. To už vám tolik nevyšlo a nakonec jste po třech prohrách obsadili 8.místo. V čem vidíš váš neúspěch v play-off a čím se lišilo od základní skupiny.

Myslím si, že naše největší slabina v play-off byla obrana, a hlavně návraty do obrany. Výhoda základní skupiny oproti play-off byla v tom, že jsme ještě nebyli unavení a lépe nám to běhalo.

Začínal jsi v Pelhřimově a poté hájil barvy nedaleké JIhlavy. Nyní působíš CZ.ACADEMY. Řekni nám, o jakou akademii se jedná a jaké byly první kroky do akademie?

Jedná se o CZ.ACADEMY, která chce rozvíjet talentované hráče v ČR a chce je posouvat výš a výš. Moje první cesta tam byla taková, že jsem byl hodně vystresovaný, co se bude dít a jestli mě kluci v týmu budou brát.

Účast na ME U16 může být považováno za první krůček do profi basketu. M8š dané nějaké cíle, kterých bys chtěl v basketbalu dosáhnout? Jaký se tvůj vysněný tým, za který bys chtěl jednou hrát?

Říká se to a doufám, že to tak bude, můj cíl je samozřejmě NBA, ale radši bych hrál Euroleague, protože to vypadá jako basket a víc se tam brání. Můj vysněný klub, kde bych chtěl jednou hrát, je Olympiakos BC, chtěl bych jednou zažít tu řeckou atmosféru.

Jsi odchovanec Sojek a v současné době nejmladší reprezentant. Je něco, co bys vzkázal mladým klukům, kteří bojují v dresu Sojek, jako jsi dříve bojoval ty? Máš v hlavě nějaký okamžik spojený s pelhřimovskou palubovkou, na který rád vzpomínáš?

Mladým klukům bych rád vzkázal - jestli máte nějaký cíl, tak si za ním jděte a je jedno jaký je, ale vyhrát chce každý. Jednu ještě mám, jak jsem v U15 předposledního zápasu proti BK Snakes Ostrava dal 30 bodů a 6 trojek a další den se o mně mluvilo ještě v Jihlavě.