Ohlédnutí za Evropskou ligou mládeže U15 v Paksu

Ve dnech 12.-14.1.2018 se naše družstvo U15 účastnilo druhého turnaje EYBL, který se konal v maďarském Paksu. Po výborných výkonech na prvním turnaji v Pelhřimově jsme odjížděli do Maďarska se šancí na postup. Bohužel vinou větších či menších zranění jsme nepředváděli basketbal, který umíme. Celkově jsme odehráli 4 zápasy opět s bilancí 3 výher a 1 prohry, Tato prohra v kombinaci s ostatními výsledky nás ale bohužel odsunula na 3. místo ve skupině a tedy mimo přímé postupové místo do play-off. Jelikož, jsem se ale stali pořadateli tohoto turnaje play-off, který proběhne ve dnech 22.-25.3.2018, tak pelhřimovské publikum nepřijde o kvalitní evropský , mládežnický basketbal.

BK Sojky Pelhřimov

Inter Bratislava

80:86 (21:16, 39:44,55:61)

Hned v prvním utkání v pátek od 12.00h nás čekal papírově nejsilnější soupeř (navíc ještě posílený oproti turnaji v Pelhřimově o velmi kvalitního hráče M. Hronského v zápase nám dal 20 bodů a měl 16 doskoků). A od samého začátku se to potvrzovalo. Nám lépe vyšla 1. čtvrtina, kdy senám dařilo v obraně a rychlým přechodem do útoku jsme dávali lehké koše. Bohužel od druhé čtvrtiny nám začal docházet dech a soupeř se dostal do vedení a začal nás přehrávat naší hrou. Nám se ještě podařilo dostat do vedení v úvodu 4. čtvrtiny do vedení, ale soupeř koncovku zvládnul lépe a zaslouženě zvítězil.

BODY v utkání: Plášil 16 (5/5), David 15 (4/4), Dáňa 14 (4/2), Kölbl 14 (8/4), Dvořák 9 (2/2), Rizák 5 (3/1), Vacek 4 (7/2), Zadražil 3, Primak, Chvála, Franěk 0.

Trestné hody: 33/20

Trojky: 4

Szolnoki Sportcentrum

84:67 (22:14,43:35,70:51)

Druhé utkání proti soupeři ze Szolnoku se hrálo ještě v pátek od 18.00h a nás nezastihlo v dobrém rozpoležení. Kluci měli v hlavách ještě porážku s Interem a tak celý zápas byl takový utrápený. Celé utkání jsme vedli, ale vžd když se nám podařilo soupeři odskočit na větší bodový rozdíl tak přišla chluchá pasáž a soupeř se opět dotáhl. O našem vítězství tak rozhodla 3. čtrtina kdy jsme si vypracovali téměř 20 bodové vedení a poslední čtvrtina se již dohrávala. Pozitivem tak bylo, že se do hry dostali všichni hráči a všichni také bodovali.

BODY v utkání: David 24, Kölbl 11, Rizák 10 (2/2), Plášil 8 (3/3), Dáňa 8 (2/2), Dvořák 7, Vacek 6, Zadražil 4, Chvála, Primak, Franěk 2.

Trestné hody: 7/7

Trojky: 5

Atomeromu SE Paks

88:69 (18:14, 42:38, 70:57)

V sobotu nás ve třetím utkání čekal domácí tým. Ten se chtěl před domácí příznivci vytáhnout a tak bojoval jako o život. Opět jsme celý první poločas byli v mírném vedení, ale nebyli jsme schopni se dostat do bodového trháku. Opět nás srážely hloupé chyby v obraně, kdy jsme propadali v bránění 1na1 a hlavně jsme měli problém s komunikací a rychlým návratem. V poločase jsme tak vedli pouze o 4 body. Po důraznějším proslovu v poločase se naše hra zlepšila a postupně jsme začali navyšovat rozdíl ve skóre až do konce utkání. S naší strany to opět nebyl kdovíjaký výkon, ale na výhru to stačilo.

BODY v utkání: Dáňa 20 (8/5), Kölbl 17, David 14 (4/3), Vacek 12 (5/2), Rizák 8, Plášil 7 (3/3),

Zadražil 6 (2/2), Dvořák 2, Chvála 2, Franěk, Primak 0.

Trestné hody: 22/15

Trojky: 3

USK Praha

92:53 (34:8, 57:27, 72:39)

V nedělním posledním utkání nás čekal druhý zástupce z ČR a to tým USK. S tímto týmem jsme hráli v rámci soustředění před začátkem sezóny a tak jsme věděli co od něj můžeme čekat. Úvod utkání tak byl plně v naší režii a vypadalo, že kluci potřebovali předchozí zápasy na rozehrání. První čtvrtinu jsme jasně ovládli 34:8 a náš výkon se blížil tomu, jakou hru chceme a jsme schopni hrát. Agresivní obrana s tlakem na hráče s míčem a následný rychlý přechod do útoku. V této hře jsme pokračovali i ve 2.čtvrtině a bylo z toho poločasové vedení o 30 bodů. Ve druhém poločasu dostali příležitost všichni hráči a utkání jsme dovedli k poklidné výhře.

BODY v utkání: Plášil 19 (1/1), Vacek 15 (2/1), Kolbl 15 (4/4), Zadražil 11 (2/1), Dáňa 9, Rizák 8, David 7, Franěk 4, Dvořák 4, Chvála,Primak 0