Extraliga U15 - stále držíme 1.místo v tabulce.

Žákovská liga U15 – na domácí palubovce držíme neporazitelnost

V dalším kole ŽL U15 naše družstvo přivítalo v sobotu dosud neporažený tým z Pardubic a a v neděli pak hráče z Nymburka.

BK Sojky Pelhřimov

BK Pardubice

90:69 (15:22,48:36,72:51)

S týmem z města perníku jsme se v loňském roce v soutěžním zápase neutkali a tak naším posledním vzájemným zápasem bylo finále MČR U13 v roce 2016 v Klatovech, které jsme bohužel prohráli. Soupeř přijel bez dvou důležitých hráčů, ale i tak budil respekt svojí výškovou převahou. My jsme, ale úvod zápasu zvládli a díky agresivní obraně a rychlému přechodu jsme se v 5. minutě dostali do vedení 13:9. Bohužel ve zbytku čtvtiny jsme se vrátili k nevýrazným výkonů, které jsme předváděli na turnaji v Maďarsku a tak se soupeř šňůrou 13:2 dostal po 1. čtvrtině do vedení. Hned v ůvodu čtvrtiny jsme obdrželi trojku a nevypadalo to s námi moc dobře. Pardubičtí hráči pak něštěstí zahodili několik jednoduchých nájezdů a tím nás vlastně vrátili do hry. Po zbytek čtvrtiny už bylo na hřišti jen jedno družstvo. My jsme se vrátili k naší agresivní hře jak v obraně, tak hlavně v útoku, kde jsme soupeře začali přehrávat jasně na perimetru a tvrdými nájezdy a rychlým přechodem do protiútoku jsme tento úsek hry ovládli poměrem 33:11. Bylo z toho tedy poločasové vedení o 12 bodů. Při nástupu do 3. čtvrtiny jsme věděli, že nemůžeme soupeře podcenit a tak jsme do ní vstoupili se stejnou energií a během úvodních pěti minut jsme se dostali již do 23 bodového vedení a i když se soupeř ještě dotáhl na rozdíl 16 bodů zbytek utkání jsme již kontrolovali a mohli si tak připsat první výhru ročníku 2003 proti týmu z Pardubic.

BODY v utkání: Plášil 19 (4/4), David 17 (1/1), Dáňa 14 (1/1), Kölbl 13 (6/4), Vacek 11 (3/1), Zadražil 7, Rizák 6, Dvořák 3, Chvála, Primak, Kupec 0

Šestky: 16/12

Trojky: 7

BA Nymburk

76:46 (16:13,36:26,51:34)

V neděli k nám dorazilo družstvo BA Nymburk, které jsme na MČR U14 v loňské sezńě porazili ve skupině. A na soupeři bylo vidět velké odhodlání nám porážku oplatit. Od úvodu to bylo velmi vyrovnané utkání, ale mírná převaha byla na naší straně. I když měl soupeř opět výškovou převahu tak hlavně náš rychlý přechod do útoku mu dělal problémy. V poločase jsme tedy vedli o 10 bodů. Po přestávce se soupeř v obraně zatáhl, což jsme ale potrastali 3 úspěšnými trojkami a vypracovali si tak rozhodujicí náskok, který nám dodal klid do zbytku utknání. V poslední čtvrtině už nymburksým hráčům došli síly a my jsme navýšili rozdíl ve skóre až na 30 bodů. Jak v tomto tak i v sobotním utkání jsme se nevyvarovali slabších úseků, ale za trenéry bych chtěl kluky pochválit, že nepanikaří a jsou schopni se vrátit k té hře, kterou se chceme prezentovat.

BODY v utkání : Kölbl 20, David 15, Plášil 10, Vacek 7 (4/1), Dvořák 7, Vacek 7 (4/1), Rizák 4, Zadražil 3, Primak 2, Chvála, Kupec 0

Šestky: 6/2

Trojky: 8

Žákovská liga U15 – Brněnský výlet na 100%

O uplynulém víkendu naši hráči U15 zavítali na palubovky brněnský týmů. A ačkoliv jsme byli v dosti oslabené sestavě přivezli jsme si 2 výhry.

SAM BŠM Brno

83:93 (21:28, 43:47, 69:67)

Sobotní utkání jsme hráli proti našemu finálovému soupeři z MČR U14 z loňské sezóny. A při neúčasti čtyř hráčů základní rotace jsem si neodhadoval typovat výsledek. Kluci ale vstoupili do zápasu s nasazením a když se nám dařila i střelba za 3 body, bylo z toho vedení po 1.čtvrtině o 7 bodů. V druhé čtvrtině jsme bohužel udělali několi zbytečných faulů a museli jsme základní pětku prostřídat a soupeř se začal pomalu přibližovat. V poločase jsem však stále drželi mírné vedení. Třetí čtvrtina nám bohužel příliš nevyšla hlavně z pohledu obrnay. Obdrželi jsme 26 bodů a soupeř se dostal před poslední částí do 2 bodového vedení. Úvod poslední čtvrtiny byl vyrovnaný, ale od 5. minuty jsme převzali iniciativu a závěr jsme si zkušeně pohlídali. V zápase nám opět pomohl rychlý přechod do protiútoku a také dobrá střelba trestných hodů.

BODY v utkání: Kölbl 25 (4/3), David 22 (4/3), Rizák 19 (6/4), Zadražil 16 (4/3), Dáňa 11 (1/1), Forejt, Chvála, Primak, Franěk 0

Šestky: 19/14

Trojky: 9

Tygři JBC Brno

67:99 (19:28, 32:55, 48:82)

V neděli nás pak čekal druhý celek z Brna. Kluci povzbuzeni výhrou v sobotu opět vstoupili do utkání aktivně a ačkoliv jsme měli v obraně větší okénka než obvykle v útoku jsme soupeře jasně přehrávali. Jednoduchá a agresivní hra na útočné polovině slavila úspěch a ačkoliv jsme se opět dostali v poločase do problému s fauly tak z toho bylo pohodlné vedení o 23 bodů. Soupeř se ještě v úvodu 3. čtvrtiny pokusil o zdramatizování utkání kdy se mu podařilo náš náskok snížit, ale naše další šňůra 10:0 ho definitivně zlomila a zbytek utkání se již dohrával a oproti sobotě tak dostali větší příležitost i hráči z lavičky.

BODY v utkání : Kölbl 24 (8/6), David 23, Dáňa 21 (2/1), Zadražil 12 (4/3), Rizák 10, Primak 4 (2/1), Forejt 3 (1/1), Franěk 2, Chvála 0.

Šestky: 17/12