BK SOJKY PELHŘIMOV

BK Pelhřimov je tradiční basketbalovou baštou v JČ. Ano v JČ – ačkoliv dle územního uspořádání spadá Pelhřimov pod Vysočinu, basketbalově od svého založení hrajeme soutěže oblastního přeboru JČ. V minulých letech se zde hráli utkání národních lig v mužské i ženské kategorii. Aktuálně družstva dospělých hrají Oblastní přebor Jižních Čech. Celorepublikovou soutěž hrají v letošním roce juniorky U19 a mladší žáci U14.

BK SOJKY Pelhřimov prochází v současné době „obrozující „ kůrou se zaměřením jak na chlapecký tak i na dívčí basketbal. Aktuálně hrajeme soutěže týmů U13, U12, U 11 a ve všech kategoriích hrajeme o první místo. Již pátým rokem se cíleně věnujeme práci s mládeží, naše tréninkové metody jsou zaměřeny především na rozvoj přirozené pohybové všestrannosti a navazující basketbalové dovednosti. V soutěžích máme i „B“týmy è děti prakticky hned od začátku hrají zápasy a podporujeme v nich radost ze hry a přirozenou soutěživost.

Především se ale snažíme vytvořit skutečný tým, kde každý hráč má svoji úlohu a místo, bez ohledu na to kolik toho z basketbalové abecedy zvládá. S naším týmem aktivně žijí i rodiče – pořádáme řadu společných akcí – vánoční besídka, zakončení sezony, setkání během letního soustředění apod.