LIGA U15 - konec základní části

První vítězství v soutěži vybojovali v sobotu starší žáci BK Pelhřimov. Po velmi povedeném výkonu přehráli basketbalisty Kolína. V neděli nestačili na třetí tým tabulky Pardubice. V našlapané  skupině B obsadili poslední místo a nyní je čekán adstavba soutěže ve které by měli narazit na hratelnější soupeře, což je spolu s lepšícím se projevem družstva příslibem na získání solidního umístění v rámci ČR a získání cenných zkušeností pro hráčský kádr, který v minulosti netrávil na hřišti moc minut.
BK SOJKY Pelhřimov x BC Kolín 76 : 63 (29:38)
To byl zápas! Domácí tradičně zaspali začátek zápasu a po první čtvrtině prohrávali 11:28, když nestačili aktivní hře bez balonu. Potom SOJKY zlepšili obranu a do poločasu už inkasovali jenom deset bodů. Kvalitní obrana byla základem i pro definitivní obrat v utkání, kde hráči přidali i pěknou kombinační hru v postupném útoku a mohli slavit první vítězství v soutěži.
Body v utkání :  Eisenvort 15, Hron 15, Vítek 12, Vondrák 9, Musil 7, David 6, Franěk 3, Turek 2, Kolbl 0

BK SOJKY Pelhřimov x BK SYntesia Pardubice  47 : 118 (18:76)
Po hodech přichází půst. Čekali jsme, že budeme nabuzeni sobotní výhrou a pokusíme se favorita potrápit. Bylo to naopak, hráči se těžko vyrovnávali s celoplošným tlakem soupeře a když už jsme obranu překonali, tak jsme míč vzápětí ztratili zbrklým zakončením, což byla voda na mlýn soupeři, který se tradičně vyznačuje velmi rychlým přechodem do protiútoku. První poločas se tak stal dvojtaktovým cvičením perníkářů. Po poločasové domluvě hráči začali plnit taktické pokyny a útok si začali pečlivě připravovat a soupeře, který prostřídal sestavu  tak přibrzdili v rozletu. Druhá půle již skončila 29:42 což je s týmem patřícímu ke špičce v republice solidní výsledek. Utkání a naší účast v základní skupině zakončil Víťa Eisenvort úspěšnou střelou přes celé hřiště.
Body v utkání :  Eisenvort 17,  Vítek 9, Franěk 8, Hron 4, Musil 4,Vondrák 3, Turek 2