OP Muži- překvapivá prohra ve Strakonicích a výhra ve Vimperku

SKB Strakonice

BK Pelhřimov

67:64pp (16:16, 31:25, 50:36)

Sobotní utkání proti Strakonicím se našemu týmu bohužel nevydařilo. Soupeř nastoupil letos asi v nejsilnějším složení, ale i přesto byl určitě k poražení. Nám se nepodařil vstup do utkání. Ovšem do konce první čtvrtiny jsme dokázali skóre otočit na svoji stranu. I v průběhu druhé čtvrtiny jsme si udržovali mírný náskok, ale přišly katastrofální poslední 3 minuty, které jsme prohráli 16:0 a soupeř se ujal vedení o 12 bodů. V druhém poločase se nám, ale dařilo soupeřův náskok stahovat a i když jsme se za celý zápas nedostali pořádně do tempa dokázali jsme se, 2 minuty před koncem dostat do 2 bodového vedení, které jsme bohužel neudrželi a utkání dospělo do prodloužení. V tomto období se nám bohužel nepodařilo dát koš ze hry (házeli jsme pouze šestky 10/6) a to rozhodlo o naší prohře.

BODY v utkání: Kubíska 22 (9/6), Fiala 20 (6/6), Nehasil 10 (12/8), Rizák 5 (4/1),

Hnát 3 (3/1), Fučík 2, Novotný 2

Trestné hody: 34/22

BK Vimperk

60:65 (17:14, 31:33, 54:50)

V nedělním utkání jsme nastoupili proti hráčům z Vímperka. A od samého úvodu to byl klasický nedělní zápas ve Vimperku. Výkon na hřišti byl stejně ospalý jako sychravé počasí. Vůbec se nám nechtělo bránit a o snaze o rychlejší hru se nám mohlo jen zdát. Výsledkem toho všeho byl náš matný výkon a ztráta 4 bodů před poslední čtvrtinou. Jediné co nás mohlo trochu povzbudit byly naše letošní poslední čtvrtiny, ve kterých se nám daří soupeře přehrávat. A naštěstí tomu bylo i v tomto utkání. Poslední čtvrtinu jsme se zlepšili. Nepouštěli jsme soupeře k jednoduchým košům a z toho pramenilo naše vitězství o 5 bodů.

BODY v utkání: Fiala 21 (8/4,1trojka), Rizák 21 (4/3, 4trojky), Hnát 15 (4/2,1trojka),