OP Muži - po výhře v 1.kole následovaly 2 prohry

Spartak Kaplice

BK Pelhřimov

83:54 (19:13, 45:27, 64:44)

Po více než roce jsme opět zavítali na palubovku kaplického týmu. Bohužel k dipozici jsme měli jen 6 hráčů. V první čtvrtině jsme se soupeřem ještě drželi krok, ale od 2. čtvrtiny soupeř přidal několik proměněných střel za 3 body a také začal hrát rychleji a bohužel tomuto tempu jsme nestačili. V poločease tak bylo o vítězi rozhodnuto a zbytek utkání se již dohrával a soupeř navyšoval rozdíl ve skóre.

BODY v utkání: Kubíska 18 (9/4), Franz 17 (2/1), Fridrichovský 6 (2/0), Novotný 6,

Kölbl 5 (2/1), Rizák 2 (2/0).

Trestné hody: 17/6

Legends Basketball Č. Budějovice

52 :84 (10:26, 25:47, 42:65)

Netradičně v pátek jsme sehráli další kolo OP mužů. Soupeřem nám byl nováček letošního OP tým Legends z Č. Budějovic. Tým je sice v letošní sezóně nováčkem, ale ve svém středu má velmi kvalitní hráče. Jak bývalé reprezentanty v mládežnickým kategoriích tak i hráče, kteří hráli nejvyšší soutěž dospělých. A od samého začátku to bylo na hřišti znát. Soupeř byl ve všem lepší a byla znát jeho herní kvalita. Nám se nepovedl vstup do utkání a tím jsme soupeře dostali na koně. První čtvrtinu tak jasně ovládl 10:26. Naopak úvod 2. čtvrtiny patřil nám a během 3 minut jsme se dostali na stav 20:28, ale to byla bohužel jen naše labutí píseň. Soupeř zbytek utkání jasně kontroloval. Škoda zranění Honzy jinak to mohlo být určitě vyrovnanější utkání. Doufejme, že se během sezóny zlepšíme a náš ochotnický soubor předvede v odvětě kvalitnější představení.

BODY v utkání: Fiala 9 (6/5), Franc 9, Kubíska 9 (4/3), Fučík 7 (2/2), Jelínek 6 (2/1), Novákl 4, Rizák 4 (1/0), Novotný 2, Hnát 2 (1/0), Fridrichovský, Kölbl 0.

Trestné hody: 16/11